



Хор ГОМІН, Київ :: Хор імені Леопольда Ященка :: Пісні України
Історія та репертуар "Гомону", пісні з архіву Леопольда Ященка
Унікальний матеріал – справжня машина часу! – зберігся в архіві керівника хору завдяки авторові відео, п.Сергію Марченку, який подарував Л.І.Ященку цю касету на один з ювілеїв. “Гомін” у розквіті, Музей у зеніті, жниварські та обжинкові пісенні шедеври – і люди, люди… :)
Інтерв’ю з Леопольдом Ященком на святі Купала в Гідропарку, 7 липня 2000 року – фрагмент відеозйомки телестудії “Гравіс” під час традиційного свята Купала в київському Гідропарку на Венеціанській протоці. З архіву Леопольда Ященка.
У хоровому щоденнику Леопольда Ященка про цей день:
7.VII.[2000]. Свято Купала в Гідропарку планувалося без ночівлі, але погода виявилася сприятливою, і все було добре – краще, ніж торік. Було більше молоді, зокрема, т-во “Сварга” (керівник Людмила Олександрівна). Співали також пристойно, проте репертуар “Радосині” не був як слід використаний. До нас приєдналася також “Либідь” після виступу на святі в Пущі-Водиці. Було більше простору, завдяки тому, що спиляли суху вербу (вона всохла наче на замовлення). Загалом всі задоволені. Телестудія “Гравіс” зняла майже на цілу годину, але на екран пообіцяли 5 хвилин, решта піде в архів – буде пам’ять про те, як святкувалося Купала в кінці 2-го тисячоліття нашої ери.
17-20 липня 2003 року хор “Гомін” під керівництвом Леопольда Ященка взяв участь у III Бойківських Фестинах. Програмою фестивалю 19 липня були передбачені виступи колективів у центрі міста Турка – “серця” львівської Бойківщини. В архіві керівника хору нещодавно віднайшовся відеозапис такого виступу.
Виступ повністю: дивитися/завантажити на Vimeo »
Пісні поодинці: список відтворення на YouTube, відеоальбом на Vimeo.
Просимо відгукнутися автора відео! :)
Зміст:
Continue reading “Виступ “Гомону” на III Бойківських Фестинах, 19.07.2003 – ВІДЕО” →
11 травня 2019 року в “білій вітальні” Будинку вчених НАН України відбувся вечір-концерт під назвою “Веснонько-весно!”
Великодні та вуличні веснянки, а також народні ліричні пісні, переважно в обробках Леопольда Ященка, співав Етнографічний хор “Гомін”. Вела вечір п.Валентина Команчук – керівник і диригент хору.
Увесь концерт підряд: дивитися/завантажити на Vimeo »
Зміст концерту:
Continue reading ““Веснонько-весно!” – концерт хору “Гомін” у Будинку вчених, 11.05.2019 – ВІДЕО” →
11 січня 2019 року у Мистецькій галереї Музею Івана Гончара відбувся традиційний різдвяний вечір-концерт Етнографічного хору “Гомін” під назвою “Радуйся, земле!”
Колядки та щедрівки, переважно в обробках Леопольда Ященка, співали хор “Гомін” та ансамблі з його складу – “Криниця” й “Козаки”. Керівник і диригент – Валентина Команчук.
Увесь концерт підряд: дивитися/завантажити на Vimeo »
Пісні поодинці без коментарів: список відтворення на YouTube, відеоальбом на Vimeo.
Зміст концерту:
Continue reading ““Радуйся, земле!” − концерт хору “Гомін” у Музеї Івана Гончара, 11.01.2019 − ВІДЕО” →
Виконавці:
Відеозаписи надали Михайло Горбунов та Володимир Мусієнко.
Цікавий архівний відеозапис: концертний – і водночас неофіційний… :) Цей захід було проведено на вимогу адміністрації Будинку вчених – такий ніби творчий звіт ансамблю “Криниця”, що від середини 1980-х років працював тут під керівництвом Леопольда Ященка і був фактично музично-грамотною основою “Гомону”. Проте на 2014 рік межа між “Криницею” й “Гомоном” вже була доволі умовна, тому на сцені співають не лише “криничани”, а й “гомінчани”.
Вечір ніде не рекламувався, і в залі мало людей – переважно хористи, учасники недільних співів, їхні родичі й знайомі, а також співробітники Будинку вчених. Атмосфера була тепла й невимушена. Оскільки не було музик, то деякі пісні тут мали свої “неофіційні” версії виконання – без супроводу.
Continue reading “З концерту “Гомону” й “Криниці” в Будинку вчених 16 квітня 2014 року – ВІДЕО” →
Міністерство культури України, Київська обласна державна адміністрація і Національний музей народної архітектури та побуту України стали співорганізаторами Першого Всеукраїнського відкритого фестивалю-конкурсу хорових колективів, який відбувся 3 червня 2018 року на території НМНАПУ (Київ, с.Пирогів).
Етнографічний хор “Гомін” було запрошено відкрити, взяти участь і закрити фестиваль, оскільки організатори залучили для назви фестивалю ім’я Леопольда Ященка. Постфестивальні міркування з цього приводу див. у публікації: Творча праця Леопольда Ященка та її продовження – ВІДКРИТИЙ ЛИСТ.
Тут подаємо окремі пісні з фестивалю – у виконанні “Гомону” під керівництвом Валентини Команчук та Народного аматорського хору “Бірзуляни” Куяльницької сільської об’єднаної територіальної громади (с.Куяльник Подільського р-ну Одеської обл.) під керівництвом Володимира Кропив’янського. Спів цього колективу, єдиного з-поміж п’ятнадцяти учасників, був стилістично наближеним до “Гомону”.
Неофіційне святкування Дня Народження учасниці хору п.Валентини Тригубової на репетиції ансамблю “Криниця” зі складу хору “Гомін” у приміщенні Київського Будинку вчених. Репетицію проводять Леопольд Ященко й Ніна Шапошнікова.
Дивитися/завантажити на Vimeo »
Протягом репетиції та святкування співали: “Стояла сосна серед Дунаю”, “Шумить-гуде ліщинонька”, “Вічная пам’ять”, “Многая літа”, “Київське танго”, “Козацька слава”, “Скликаймо всіх до наших лав”, “Ой п’є чумак, п’є”.
Один із перших “народних” різдвяних вечорів “Гомону”, який надовго запам’ятався тоді учасникам і глядачам. І, мабуть, перший, який було показано по Українському республіканському телебаченню – до речі, у зв’язку з висуненням керівника хору Леопольда Ященка на Державну премію ім.Т.Шевченка.
Сотні тисяч глядачів були приголомшені осяйним теплом і багатством українського Різдва – із справжніми, непереробленими колядками про Народження Бога, із князями-господарями, воїнами-синами і царівнами-дочками. Тоді “Гомін”, без перебільшення, пройшов із колядою по всій Україні, яка вже чекала на свою Незалежність…
Наше все: Україна Споконвічна, Студія "МИ", Етноархів, Бандурка, Боривітер, Цікаві сайти
© homin.etnoua.info 2011-2023