Повідомлення

Posted in Новини Концерти Повідомлення

Концерт з нагоди 50-річчя хору “Гомін” – 2 червня 2019

2 червня 2019 року в Центрі художньої та технічної творчості “Печерськ” (вул. Московська, 3, ст.м. “Арсенальна”) відбувся вечір-концерт з нагоди 50-річчя Народного етнографічного хору “Гомін” ім. Леопольда Ященка та 91-ї річниці з дня народження Леопольда Івановича.


Пісні поодинці: список відтворення на YouTube.

За час свого існування “Гомін” і гомінчани пройшли нелегкий шлях заборон та утисків з боку радянської тоталітарної системи, але вистояли і продовжують донині виконувати головну місію колективу – нести українську пісню в люди, підтримувати масовий побутовий спів та відродження традиційних народних свят на теренах великого міста. Розділити з нами радість і любов до української пісні прийшли наші давні колеги й шанувальники; вела вечір легенда українського радіоефіру – пані Емма Бабчук.

Виконавці:

  • Етнографічний хор “ГОМІН” імені Леопольда Ященка. Керівник Валентина КОМАНЧУК.
  • Камерний ансамбль “КРИНИЦЯ” (зі складу хору “Гомін”). Керівник Валентина КОМАНЧУК.
  • Гурт “КОЗАКИ” – чоловіча група хору “Гомін”. Керівник Валентина КОМАНЧУК.
  • Вокальне тріо “ЛЕЛІЯ” у складі: Ніна СТРЕЛЬНІКОВА, Тетяна КРАСЮК та Раїса СОБКО.
  • Чоловічий хор “ЧУМАКИ”. Керівник Василь ТРИЛІС.

Зміст концерту:

Continue reading “Концерт з нагоди 50-річчя хору “Гомін” – 2 червня 2019″

Posted in Живий звук Новини Концерти ВІДЕО Повідомлення

“Радуйся, земле!” − концерт хору “Гомін” у Музеї Івана Гончара, 11.01.2019 − ВІДЕО

11 січня 2019 року у Мистецькій галереї Музею Івана Гончара відбувся традиційний різдвяний вечір-концерт Етнографічного хору “Гомін” під назвою “Радуйся, земле!”

Колядки та щедрівки, переважно в обробках Леопольда Ященка, співали хор “Гомін” та ансамблі з його складу – “Криниця” й “Козаки”. Керівник і диригент – Валентина Команчук.


Увесь концерт підряд: дивитися/завантажити на Vimeo »
Пісні поодинці без коментарів: список відтворення на YouTube, відеоальбом на Vimeo.

Зміст концерту:
Continue reading ““Радуйся, земле!” − концерт хору “Гомін” у Музеї Івана Гончара, 11.01.2019 − ВІДЕО”

Posted in Новини Повідомлення

День пісень “Співаймо разом!” – пам’яті Леопольда Ященка

У неділю, 11 червня 2017 року з 15:00 в Музеї Івана Гончара відбудеться новітній захід, що з часом має стати у Києві традиційним: День пісень “Співаймо разом!”

Запрошуємо всіх охочих громадян поспівати гуртом загальновідомі українські пісні – шедеври української та світової музичної культури.

Запрошуємо до участі також хорові колективи, згодні під час свого виступу на сцені орієнтуватися не на слухача, а на учасника: виконувати пісні з повторами, повним текстом – і без сценічних обробок, несподіваних пауз та інструментальних перегр.

Орієнтуємося на девіз “Співаймо разом!” – адже наша пісня щонайкраще об’єднує людей!

День пісень присвячуємо пам’яті Леопольда Івановича Ященка [1928–2016] – фольклориста, композитора, засновника й багаторічного керівника київського Етнографічного хору “Гомін”, фольклорних ансамблів “Криниця” та “Козаки”. Понад сорок літ Леопольд Ященко та очолювані ним колективи успішно працювали на ідею збереження народного побутового співу на теренах великого міста, навчаючи дорослих людей і молодь співати – не для сцени, а для себе.

Організовувані Ященком співочі концерти до великих державних свят – Дня Незалежності, Дня Конституції та Дня Києва – завжди відбувалися під девізом “Співаймо разом!” А для повсякденного навчання була започаткована окрема форма роботи – недільні співи для всіх охочих.

Нині хор “Гомін” та ансамбль “Криниця” продовжують справу, започатковану засновником і вчителем, і запрошують громаду до участі в народному святі української пісні та побутового співу, яке відбудеться на подвір’ї (за негоди – у приміщенні) Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара”.

Добірка текстів і нот хрестоматійних українських пісень »

ВХІД ВІЛЬНИЙ

Ласкаво просимо!

Posted in Живий звук Новини АУДІО Повідомлення

Вічна пам’ять Тарасові Ященку

Композитор, піаніст, патріот України і палкий шанувальник народної пісні… Гомінчани добре пам’ятають Тараса Ященка в 1990-і роки – з прапором на мітингах; зосередженим і натхненним під час репетицій та концертів, коли він акомпанував “Криниці” до творів свого батька.

Згодом Тарас поїхав вчитися й працювати до Німеччини, але ніколи не поривав зв’язку з Україною. Творивши в різних музичних жанрах, завжди і всюди пропагував українську пісню. Зокрема, мав величезне коло спілкування в соцмережах і постійно розповсюджував пісні “Гомону”, знаходячи їм нових шанувальників у європейських мистецьких колах.

Народна пісня й музика були для нього особливим джерелом творчої наснаги. Так, наприклад, на хвилі замилування піснями Буковини була написана “Українська рапсодія”, яку композитор присвятив батькам – Лідії Орел та Леопольдові Ященку.

Українська рапсодія “На берегах Черемоша” для фортепіано (PDF, mp3) – автор і виконавець Тарас ЯЩЕНКО:

На жаль, багатьом намірам і задумам Тараса не судилося здійснитися. 16 березня 2017 року трагічний випадок урвав його життя – син пішов слідом за батьком творити небесну музику. Залишивши нам своє натхнення – і добру пам’ять. Вічну пам’ять…

Posted in Новини Повідомлення

А в ці дні 45 років тому…

…У Києві та Львові починалася чергова хвиля арештів і репресій української інтеліґенції. І під прес потрапили учасники новорічних колядувань у Києві та Львові. Про розправу над учасниками львівських ватаг написала Марія Гриців у статті Арештована коляда, або Погром 12 січня 1972-го.

За цим архівним документом – десятки людських доль і дуже сумна сторінка історії хору “Гомін”.

“31 декабря 1971 года №813-І КГБ при СМ УССР докладывал о намерении ряда националистически настроенных лиц принять участие в новогодних колядках.

Из полученных оперативным путем данных видно, что организацией групп (ватаг) колядников активно занимались известные органам КГБ националистическими настроениями врач ПЛАХОТНЮК Н.Г., инженер РУСИН И.И., художница СЕМЫКИНА Л.Н., бывший руководитель хора “Гомін” ЯЩЕНКО Л.И., научный сотрудник института ядерной физики АН УССР РУДЧИК А.Т. [теж учасник хору “Гомін”] и инженер научно-исследовательского и проектного института градостроительства УССР БИРЮКОВИЧ В.Д.

Участники колядок группами по 10-12 человек 31 декабря 1971 года посетили квартиры отдельных творческих и научных работников, которые, по заявлению ПЛАХОТНЮКА, заранее были уведомлены об этом и согласились принять их у себя”…

Posted in Новини Повідомлення

“Колядки та щедрівки” – концерт у Будинку вчителя!

Дякуємо всім, хто прийшов на наш новорічний вечір 11 січня 2017 року! Це було наше спільне свято! З добрими людьми й серед зими тепло, легко співається, а в піснях з нами була вся Україна! :)

Наша найщиріша вдячність також адміністрації Київського міського будинку вчителя – за гостинність, теплу хату і всебічне сприяння!

Колядки та щедрівки в обробках Леопольда Ященка та інших авторів виконував фольклорний ансамбль “Криниця” зі складу етнографічного хору “Гомін” ім.Л.Ященка. Керівник – Валентина Команчук.

Незабаром викладемо відео. Залишайтеся з нами! :)

Posted in Новини Повідомлення

ПІСНІ ДЛЯ ВІЙСЬКА – добірка для практичного вжитку

Маємо на сайті добірку пісень для практичного вжитку у військовій справі. Її основою послугував не виданий раніше збірник пісень для війська, впорядкований Леопольдом Ященком на замовлення видавництва “Музична Україна” на початку 1990-х років.

До вибірки увійшли маршові мелодії українських ліричних, патріотичних та історичних пісень. Значну частину становлять повстанські та стрілецькі пісні, що мають славне бойове минуле.

Є в добірці також і давні козацькі пісні, й сучасні твори козацької тематики.

Обрати свою пісню »

Інші групи пісень, споріднені з військовою тематикою: історичні, козацькі, рекрутські, вояцькі, стрілецькі, повстанські, патріотичні

Більше жанрів та фільтрований пошук див. у бічній панелі, розділ ПОШУК ПІСЕНЬ.

Posted in Новини Повідомлення

Вечір-концерт пам’яті Леопольда Ященка

2 червня 2016 року відбувся вечір-концерт пам’яті Леопольда Ященка в Національному центрі народної культури “Музей Івана Гончара”. Етнографічний хор “Гомін” та ансамблі з його складу виконували пісні, обробки та фольклорні записи свого керівника – видатного композитора, музикознавця, лауреата державної премії ім.Т.Шевченка.

Цього дня виповнилося 88 років від Дня народження Леопольда Івановича. Два місяці тому його не стало. Тож ми мали нагоду згадати добрим словом подвижника народної пісні – і подякувати Богові за його працю й багатий ужинок.
 

Posted in Новини Повідомлення

Ударив печальний дзвін…

З глибоким сумом сповіщаємо, що 2 квітня 2016 року, на 88-му році життя перестало битися серце великої й доброї Людини – Леопольда Івановича ЯЩЕНКА – організатора, натхненника і незмінного керівника “Гомону”.

Вічна пам'ять... Про пана Леопольда ще напишуть не одну книгу. І на підході впорядковані ним нові збірники музичних праць, які неодмінно побачать світ. Але “Гомін” сьогодні осиротів…

Вічна пам’ять Людині, Учителю, Батькові!
 
*    *    *

Відспівування і прощання відбулося 6 квітня, в середу, з 11-ї до 12-ї години у Володимирському соборі, а згодом на тридцять третій ділянці Байкового цвинтаря. Був ясний сонячний день. Як казали люди, Леопольд Іванович відійшов, щоб керувати хором янголів…

Дякуємо всім, хто розділив у ці дні скорботу з родиною Ященків і “Гомоном”.

І не забуваймо: пан Леопольд поклав життя на те, щоб Україна співала! Не зі сцени, а в кожній хаті, у кожній людській душі, як це було у нас споконвіку. Пісня – наше дихання. Тим самим Україна є Україною…

Тож пам’ятаймо – і співаймо разом!

Posted in Новини Повідомлення

Відгомонів у вічну пісню… (про Леопольда Ященка) − Валерій Ясиновський, 2016

Валерій Ясиновський

Не стало Леопольда Ященка. Композитора, науковця-фольклориста, Шевченкового лауреата, творця і керманича легендарного столичного етнографічного хору “Гомін”.

Йому на роду було написано жити вічно. Принаймні стільки ж, скільки живе Українська Пісня.

Мені здається, знав його від свого народження. Такі люди з першої миті зустрічі стають твоєю Долею, і вже неможливо зафіксувати чіткого відліку, як неможливо згадати день і рік, коли ти промовив своє перше слово.

Оця світлина — одна з найдавніших у моїй “гомоніаді”. Мряковиння березня. 1982 рік. День народження Кобзаря. Перед нашим “стихійно організованим” співом. Зверніть увагу на фігуру зліва. Отаких фігур тоді крутилося коло нас щоразу добрий десяток. Не ховаючись, а навпаки — всім виглядом показуючи “чувство глубокого возмущєнія”. Звісно ж, “компєтєнтних органов”.

А він їх не помічав. Клято. Впритул. Так, наче ці фігури були зі слюди чи з того-таки мряковиння.

Continue reading “Відгомонів у вічну пісню… (про Леопольда Ященка) − Валерій Ясиновський, 2016”