



Хор ГОМІН, Київ :: Хор імені Леопольда Ященка :: Пісні України
Історія та репертуар "Гомону", пісні з архіву Леопольда Ященка
Щороку 27 січня, на день народження свого засновника, Музей Івана Гончара збирає громаду на вечір пам’яті Івана Гончара – поділитися спогадами, подумати про майбутнє, поспівати. І на кожному такому вечорі присутній хор “Гомін”. Леопольд Ященко завжди згадував Івана Макаровича як ідейного натхненника створення “Гомону” – неформального колективу, завданням якого має бути сприяння пісні в побуті та відродженню народних свят.
Публікуємо фрагменти архівного аудіозапису виступу Леопольда Ященка та хору “Гомін” у Музеї Івана Гончара 27 січня 2008 року.
2 червня 2019 року в Центрі художньої та технічної творчості “Печерськ” (вул. Московська, 3, ст.м. “Арсенальна”) відбувся вечір-концерт з нагоди 50-річчя Народного етнографічного хору “Гомін” ім. Леопольда Ященка та 91-ї річниці з дня народження Леопольда Івановича.
Пісні поодинці: список відтворення на YouTube.
За час свого існування “Гомін” і гомінчани пройшли нелегкий шлях заборон та утисків з боку радянської тоталітарної системи, але вистояли і продовжують донині виконувати головну місію колективу – нести українську пісню в люди, підтримувати масовий побутовий спів та відродження традиційних народних свят на теренах великого міста. Розділити з нами радість і любов до української пісні прийшли наші давні колеги й шанувальники; вела вечір легенда українського радіоефіру – пані Емма Бабчук.
Виконавці:
Зміст концерту:
Continue reading “Концерт з нагоди 50-річчя хору “Гомін” – 2 червня 2019″ →
17-20 липня 2003 року хор “Гомін” під керівництвом Леопольда Ященка взяв участь у III Бойківських Фестинах. Програмою фестивалю 19 липня були передбачені виступи колективів у центрі міста Турка – “серця” львівської Бойківщини. В архіві керівника хору нещодавно віднайшовся відеозапис такого виступу.
Виступ повністю: дивитися/завантажити на Vimeo »
Пісні поодинці: список відтворення на YouTube, відеоальбом на Vimeo.
Просимо відгукнутися автора відео! :)
Зміст:
Continue reading “Виступ “Гомону” на III Бойківських Фестинах, 19.07.2003 – ВІДЕО” →
11 травня 2019 року в “білій вітальні” Будинку вчених НАН України відбувся вечір-концерт під назвою “Веснонько-весно!”
Великодні та вуличні веснянки, а також народні ліричні пісні, переважно в обробках Леопольда Ященка, співав Етнографічний хор “Гомін”. Вела вечір п.Валентина Команчук – керівник і диригент хору.
Увесь концерт підряд: дивитися/завантажити на Vimeo »
Зміст концерту:
Continue reading ““Веснонько-весно!” – концерт хору “Гомін” у Будинку вчених, 11.05.2019 – ВІДЕО” →
11 січня 2019 року у Мистецькій галереї Музею Івана Гончара відбувся традиційний різдвяний вечір-концерт Етнографічного хору “Гомін” під назвою “Радуйся, земле!”
Колядки та щедрівки, переважно в обробках Леопольда Ященка, співали хор “Гомін” та ансамблі з його складу – “Криниця” й “Козаки”. Керівник і диригент – Валентина Команчук.
Увесь концерт підряд: дивитися/завантажити на Vimeo »
Пісні поодинці без коментарів: список відтворення на YouTube, відеоальбом на Vimeo.
Зміст концерту:
Continue reading ““Радуйся, земле!” − концерт хору “Гомін” у Музеї Івана Гончара, 11.01.2019 − ВІДЕО” →
Виконавці:
Відеозаписи надали Михайло Горбунов та Володимир Мусієнко.
Цікавий архівний відеозапис: концертний – і водночас неофіційний… :) Цей захід було проведено на вимогу адміністрації Будинку вчених – такий ніби творчий звіт ансамблю “Криниця”, що від середини 1980-х років працював тут під керівництвом Леопольда Ященка і був фактично музично-грамотною основою “Гомону”. Проте на 2014 рік межа між “Криницею” й “Гомоном” вже була доволі умовна, тому на сцені співають не лише “криничани”, а й “гомінчани”.
Вечір ніде не рекламувався, і в залі мало людей – переважно хористи, учасники недільних співів, їхні родичі й знайомі, а також співробітники Будинку вчених. Атмосфера була тепла й невимушена. Оскільки не було музик, то деякі пісні тут мали свої “неофіційні” версії виконання – без супроводу.
Continue reading “З концерту “Гомону” й “Криниці” в Будинку вчених 16 квітня 2014 року – ВІДЕО” →
1 канал Українського Радіо, запис прямого ефіру на Громадській хвилі, 1 червня 2018 р. – 20 хв.
Ведучі: Василь Шандро, Тетяна Трощинська.
Гостя програми: Катерина Міщенко, фольклорист-філолог, старший науковий співробітник Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара”.
Тема: Він навчив співати не одну тисячу людей: 90 років тому народився Леопольд Ященко. (Детальніше на Громадському радіо).
Слухати (mp3):
У програмі звучать пісні: “Забрала вода всі луги”, “Козацька слава”.
3 канал “Культура” Українського Радіо, запис прямого ефіру, програма “Майстерня”, 30 травня 2018 р. – 50 хв.
Ведуча: Наталія Грабченко.
Режисер: Жанна Боброва.
Гості програми: Лідія Орел, етнограф, Заслужений працівник культури України, дружина Леопольда Ященка; Катерина Міщенко, фольклорист, старший науковий співробітник Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара”.
Тема: 90-річчя Леопольда Ященка, українського музикознавця, хормейстера, фольклориста, композитора й диригента, засновника і керівника хору “Гомін”.
Український хоровий спів, традиції українського багатоголосся і унікальні напрацювання Леопольда Ященка щодо відродження традицій побутового співу. Перший всеукраїнський фестиваль хорових колективів імені Леопольда Ященка, який відбудеться 3 червня у Національному музеї народної архітектури і побуту України.
Слухати (mp3):
У програмі звучать пісні: “Ой ти жайворонку”, “Вечір надворі, ніч наступає”, “Ой летіли гуси”, “Молімся за Вкраїну”.
Міністерство культури України, Київська обласна державна адміністрація і Національний музей народної архітектури та побуту України стали співорганізаторами Першого Всеукраїнського відкритого фестивалю-конкурсу хорових колективів, який відбувся 3 червня 2018 року на території НМНАПУ (Київ, с.Пирогів).
Етнографічний хор “Гомін” було запрошено відкрити, взяти участь і закрити фестиваль, оскільки організатори залучили для назви фестивалю ім’я Леопольда Ященка. Постфестивальні міркування з цього приводу див. у публікації: Творча праця Леопольда Ященка та її продовження – ВІДКРИТИЙ ЛИСТ.
Тут подаємо окремі пісні з фестивалю – у виконанні “Гомону” під керівництвом Валентини Команчук та Народного аматорського хору “Бірзуляни” Куяльницької сільської об’єднаної територіальної громади (с.Куяльник Подільського р-ну Одеської обл.) під керівництвом Володимира Кропив’янського. Спів цього колективу, єдиного з-поміж п’ятнадцяти учасників, був стилістично наближеним до “Гомону”.
Наше все: Україна Споконвічна, Студія "МИ", Етноархів, Бандурка, Боривітер, Цікаві сайти
© homin.etnoua.info 2011-2023