ОГЛЯДИ
Творча праця Леопольда Ященка та її продовження – ВІДКРИТИЙ ЛИСТ, 2018
Як відомо, 3 червня 2018 року відбувся Перший Всеукраїнський відкритий фестиваль хорових колективів імені Леопольда Ященка. Для нас усіх це стало несподіванкою – і немов би й приємною: люди, які ніколи не були “гомінчанами”, узялися вшанувати пам’ять маестро до його 90-річчя… Довідалися ми про такі наміри лише за два тижні до його проведення – 17 травня, і, ясна річ, поцікавилися положенням про фестиваль та програмою.
Витяг із положення, склад журі та програму фестивалю ми одержали від організаторів за два дні до його проведення. Дещо зразу здивувало, але… справу вже зроблено, йдемо дивитися.
Враження від фестивалю вийшло, сказати б, двоїсте. З одного боку, задоволені учасники, журі та глядачі. Останніх, до речі, було небагато; втім, це й не дивно для першого заходу. З іншого – великий портрет Леопольда Ященка на сцені виглядав дедалі більше недоречним… Чому – спробуємо пояснити.
Continue reading “Творча праця Леопольда Ященка та її продовження – ВІДКРИТИЙ ЛИСТ, 2018” →
Іван ГОНЧАР про хор “Гомін” – щоденник, 1969 рік
Іван Макарович ГОНЧАР – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, художник, засновник Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара”. А для нас він ще й “хрещений батько” “Гомону”, ідейний натхненник справи відродження пісенних традицій на теренах столиці у 1960-і роки.
В архіві Музею зберігається щоденник Івана Гончара, якому він звіряв свої перші враження про розпочату спільну справу.
Continue reading “Іван ГОНЧАР про хор “Гомін” – щоденник, 1969 рік” →
У Києві відзначили 85-річчя Леопольда Ященка
Джерело: cun.org.ua
5 червня 2013 року в Будинку культури заводу “Арсенал” відбувся урочистий вечір до 85-ліття з Дня народження легендарного керівника хору “Гомін” Леопольда Івановича Ященка.
Коли ювіляр увійшов, гості в переповненій залі зустріли його стоячи й аплодуючи.
Урочисте дійство розпочалось виступом хору “Гомін” та ансамблю “Криниця” під керівництвом пана Леопольда. Фрагмент відеозапису пісні “Золотистий туман” з цього концерту:
Continue reading “У Києві відзначили 85-річчя Леопольда Ященка” →
Пісні з репертуару Ніни Матвієнко та тріо “Золоті ключі”
За виданням: Ніна Матвієнко. Ой виорю нивку широкую. – Київ: УЦНК “Музей Івана Гончара”, 2002.
До пісенної добірки з репертуару Н.М.Матвієнко та тріо “Золоті ключі” (Ніна Матвієнко, Валентина Коротя-Ковальська, Марія Миколайчук) увійшли народні перлини, наспівані й зібрані різними людьми у різних куточках України. Значну частину пісень записано від матері співачки – Антоніни Ільківни; це пісні їх рідного села Неділище Ємільчинського р-ну Житомирської обл. Іншу велику групу становлять пісні, залучені до репертуару з так званого “канадського зошита” – рукописного збірника буковинських пісень, записаних у 1963-68 рр. Богданом Климашем (Едмонтон, Канада). Цей збірник був переданий Ніні Матвієнко керівником хору ім.О.Кошиця Володимиром Климківим під час гастролей у 1988 році.
Своїми записами охоче ділилися й фольклористи. Чимало в добірці пісень з експедиційних матеріалів Володимира Матвієнка, Леопольда Ященка, Тетяни Шевчук, Олексія Долі, Людмили Іваннікової. Добре поповнювався репертуар і завдяки працівникам Національної радіокомпанії України – Катерині Божко та Галині Верховинець. Вони, а також багато-багато інших збирачів і зберігачів народних пісень допомогли Ніні Матвієнко та знаменитому тріо продовжити життя цих перлин народного генія, закарбувати їх серед шедеврів світового мистецтва.
Continue reading “Пісні з репертуару Ніни Матвієнко та тріо “Золоті ключі”” →