Про сайт

Цей сайт створюємо для відкриття в інформаційному просторі величезного доробку хору “Гомін”, його керівника – Леопольда Ященка, і ще багатьох, багатьох людей, які доклалися до збирання й оприлюднення близько тисячі пісень, що їх маємо намір подати тут.
 

Як користуватися сайтом

 
Публікуючи співане, робимо спробу розмежування різних редакцій народних пісень. Ідеться насамперед про міру втручання в записаний оригінал, манеру виконання та особливості голосоведення. Докладніше про це – на іншій сторінці:
 

Класифікація пісень

 

Ясна річ, редакції пісень не виключають їх побутування в інших варіантах чи за інших обставин. Дозволимо собі лише нагадати, що в народі завжди дуже серйозно ставилися до виконання обрядових пісень. Категорично не дозволялося співати, скажімо, коляду влітку або петрівчану взимі.

На те є свої підстави: адже коли творилися ці пісні, людина була значно ближчою до природи, аніж тепер, і обрядова пісня була зовсім невипадковим ЗАСОБОМ НАВЕДЕННЯ ЛАДУ в довколишньому світі. Відтак співати пісні, які не “на часі” – означає порушувати той лад…

Усе це дуже легко відчути навіть на емоційному рівні – наприклад, почувши надворі традиційну закличну веснянку, коли ще тільки-тільки починає бриніти березень… :)

 


ЗАСТЕРЕЖЕННЯ:

Проект homin.etnoua.info
є некомерційним.
Усі публікації подаються на сайті виключно для ознайомлення і на правах реклами.

 
Усі права на матеріали належать їх власникам, і на сайті представлені, оскільки знаходяться у відкритому публічному доступі мережі Інтернет. Адміністрація сайту не має інформації про неправомірність опублікування цих матеріалів.

Якщо Ви не бажаєте, щоб інформація про об’єкт Вашого авторського права була розміщена на цьому сайті, − повідомте нам, будь-ласка, на адресу:

hor.homin@gmail.com
 
P.S.
При передруку та використанні матеріалів зазначте, будь-ласка, джерело – homin.etnoua.info

 


Як користуватися сайтом
АЛФАВІТНИЙ ПОКАЖЧИК ПІСЕНЬ
Колективи – джерела пісень
Контакти