Про сайт

На цьому сайті висвітлюємо життєвий доробок Леопольда Ященка, а також записи й репертуар хору “Гомін” та ансамблів з його складу в період з 1969 до 2022 року.

Як користуватися сайтом

Публікуючи співане, робимо спробу розмежування різних редакцій народних пісень. Ідеться насамперед про міру втручання в записаний оригінал, манеру виконання та особливості голосоведення. Докладніше про це – на іншій сторінці:

Класифікація пісень

Ясна річ, редакції пісень не виключають їх побутування в інших варіантах чи за інших обставин. Дозволимо собі лише нагадати, що в народі завжди дуже серйозно ставилися до виконання обрядових пісень. Категорично не дозволялося співати, скажімо, коляду влітку або петрівчану взимі.

На те є свої підстави: адже коли творилися ці пісні, людина була значно ближчою до природи, аніж тепер, і обрядова пісня була зовсім невипадковим ЗАСОБОМ НАВЕДЕННЯ ЛАДУ в довколишньому світі. Відтак співати пісні, які не “на часі” – означає порушувати той лад…

Усе це дуже легко відчути навіть на емоційному рівні – наприклад, почувши надворі традиційну закличну веснянку, коли ще тільки-тільки починає бриніти березень… :)

 


 

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ:

Проект homin.etnoua.info є некомерційним. Усі публікації подаються на сайті виключно для некомерційного використання (з метою їх популяризації).

Усі права на матеріали належать їх власникам, і на сайті представлені, оскільки знаходяться у відкритому публічному доступі мережі Інтернет.

За наявності заперечень щодо використання тих чи інших об’єктів авторського права, прохання направляти обґрунтовані заперечення на адресу: hor.homin@gmail.com.

При передруку та використанні матеріалів зазначте, будь-ласка, джерело – homin.etnoua.info.

 


 

Як користуватися сайтом

АЛФАВІТНИЙ ПОКАЖЧИК ПІСЕНЬ

Колективи – джерела пісень

Контакти