Колективи – джерела пісень

Колективи, гурти й ансамблі зі складу “Гомону”:
 

 • “ГОМІН” – Етнографічний хор будинку культури Київметробуду, керівники: Леопольд Ященко (1969 – 2 квітня 2016), Валентина Команчук (квітень – серпень 2016), Юлія Крупа (з 18 серпня 2016).
  “Гомін” (великий хор) – живий звук »
  “Гомін” (великий хор) – репертуар »

 • “ВІДГОМІН” або “НИВКИ” – співочий гурт за святошинським напрямком проживання у Києві, яким керує Ніна Шапошнікова. Має також окрему концертну діяльність.
  “Відгомін” – з репертуару »

 • “ЄВШАН” – ансамбль зі складу хору, створений на початку 1990-х років. Керувала ним солістка хору Галина Довбецька.
  “Євшан” – з репертуару »

 • “КОЗАКИ” – чоловічий гурт “Гомону”, керівник Леопольд Ященко (до квітня 2016).
  “Козаки” – живий звук »
  “Козаки” – репертуар »

 • “КРИНИЦЯ” – академічний фольклорний ансамбль; співоча основа хору “Гомін”. Виконує народні пісні в академічних обробках. До квітня 2016 був приписаний до Київського будинку вчених НАНУ. Керівник Леопольд Ященко (до квітня 2016). З вересня 2016 року працює в Музеї Івана Гончара; керівник Валентина Команчук.
  “Криниця” – живий звук »
  “Криниця” – репертуар »

 • “ЛЕЛІЯ” – тріо зі складу “Криниці”: – Ніна Стрельнікова (сопрано), Тетяна Красюк (альт І), Раїса Собко (альт ІІ). Виконує, зокрема, народні пісні в академічних обробках. Має також свою власну концертну діяльність.
  “Лелія” – з репертуару »

 • МОЛОДЬ у “Гомоні” протягом 1990-х років мала і свої окремі пісні, переважну більшість яких надала з власних записів учасниця хору – фольклористка Людмила Іваннікова.
  Молодь хору “Гомін” – репертуар »

 • МУЗИКИ етнографічного хору “Гомін” – родина Вербовецьких: батьки, Богдан (гітара) і Антоніна, та діти – Андрій (скрипка, альт), Соломія (скрипка), Марко (скрипка, цимбали), Данило (академічна бандура, сопілка, ударні), Уляна (скрипка) й Іванна (скрипка). До них із сопілками в різний час долучалися Леопольд Ященко, Людмила Іваннікова, Катерина Міщенко, Ярослава Пришедько.
  Музики хору “Гомін” – репертуар »

 • НЕДІЛЬНІ СПІВИ для всіх охочих, керівник Леопольд Ященко (до 2 квітня 2016), Юлія Крупа (з серпня 2016). Тут співають легші пісні з репертуару “Гомону” і деякі загальновідомі, придатні для масового співу.
  Недільні співи хору “Гомін” – репертуар »

 • “РАДОСИНЬ” – ансамбль автентичного співу, керівник Леопольд Ященко. Його учасники – переважно вихідці з села – співали народні пісні “в оригіналі”, без обробки. Ансамбль діяв до початку 2000-х рр.
  “Радосинь” – репертуар »

 • “ТЕРЕМКИ” – стихійний співочий гурт за теремківським напрямком проживання у Києві. Мав чималий оригінальний репертуар від Леопольда Ященка, проте співав лише у громадському транспорті, не беручи участі в концертах.
  “Теремки” – репертуар »

 • “ТРОЯНЬ” – тріо зі складу “Радосині”: Віра Глушко, Людмила Заковоротня і Марія Мельниченко. Репертуар – народні пісні в автентичному вигляді, переважно лірика: все, що співала “Радосинь” і чимало свого на додачу.
  “Троянь” – репертуар »

 

Джерела пісень за межами “Гомону”:
 

 • Культурно-просвітницьке товариство “ВЕРТЕП” з м.Тернопіль, зазнайомившись із “Гомоном” ще на початку 1990-х років, не раз приїздило до Києва. А взимку 1994 року “Вертеп” запросив цілий “Гомін” до себе в Тернопіль, організувавши виступи хору також і в кількох районах Тернопільщини. Природньо, відбувався творчий обмін, і молодіжний гурт “Гомону” перейняв від “Вертепу” оберемок гарних пісень.
  Товариство “Вертеп” – з репертуару »

 • Стихійний співочий гурт КИЇВСЬКОГО КОБЗАРСЬКОГО ЦЕХУ протягом свого активного іcнування у 1990-х роках запозичував пісні у “Гомоні” та від учасниці хору Людмили Іваннікової, але мав і свій чималий оригінальний репертуар. Частина пісень, записаних молодими фольклористами з Кобзарського Цеху, увійшла до календарних збірників (Колядки та щедрівки і Красна весна, тихе літо), упорядкованих Леопольдом Ященком.
  Співочий гурт Київського Кобзарського Цеху – з репертуару »

 • “ЧУМАКИ” – чоловічий гурт під керівництвом Василя Триліса. Вийшов з “Гомону” наприкінці 1980-х років. Деякі “гомінчани” досьогодні співають в обох колективах. Цікаво й докладно про гурт написав сам керівник ось тут: МОЇ ЧУМАКИ: з історії одного хору.
  Сайт хору: chumaky.ho.ua.
  Хор “Чумаки” – з репертуару »

 

7 жовтня 2012   (оновлено 15.04.2018)   //