Надія ЗЯБЛЮК

Етнограф, Заслужений працівник культури України.

Народилася в с.Ходовичі, що біля міста Стрия, на Львівщині. Закінчила Львівський політехнічний інститут і Київський інститут театрального мистецтва ім. І.К.Карпенка-Карого, школу співу видатного педагога Дарії Бандрівської – небоги славетної Соломії Крушельницької. Тридцять шість років працювала в Національному музеї народної архітектури та побуту України на посаді старшого наукового співробітника.

Здійснила більш як сто науково-пошукових експедицій, зібрала понад п’ять тисяч етнографічних експонатів. Автор інтер’єрів в експозиції “Полтавщина”. Започаткувала і проводила в Музеї низку народно-церковних свят: “Масниця”, “Великдень”, “Андрія” та ін.

Здійснює науково-аналітичну роботу – має понад сто п’ятдесят наукових розвідок, статей. Активно пропагує народну культуру в ЗМІ, є автором трьох телефільмів народознавчої тематики.

Персональний сайт Надії Зяблюк  »

Сторінка автора на сайті “Україна Споконвічна” »

Виконавиця народних пісень; записала у фонд Національного радіо сорок українських народних пісень і романсів. Учасниця етнографічного хору “Гомін” і одна з найяскравіших його солісток.

Публікації на сайті:

Радіопередача у вечірній студії “Ліра” на 3-му каналі УР – про Леопольда Ященка та хор “Гомін”

Аудіоальбом “Українські романси” – 2014

Аудіоальбом “Родимий край” – 2004

Публікації та пісні Надії Зяблюк на сайті “Гомону”