НОТИ

Posted in Новини НОТИ ВИДАННЯ

Пісні Черкащини: добірка Леопольда Ященка − 2004

Пісні Черкащини: Добірка Леопольда Ященка / Упорядники: Леопольд Ященко, Лідія Орел. Художнє оформлення: Володимир Юрчишин. − Київ: ГО “Фонд Івана Гончара”, ПП “Верещинські”, 2004. − 56 с., іл., нот. − PDF.

Збірник містить польові записи та гармонізації маловідомих, але яскравих і виразних обрядових та ліричних народних пісень. Має насамперед репертуарне призначення.

Висловлюємо найщирішу вдячність ПП “Верещинські” та родині Садових — Ірині Валентинівні й Григорію Андріановичу, чиїми зусиллями й коштом була видана ця книжка.

Від упорядника:

У цій збірці представлено лише невелику частку пісенних скарбів Черкащини, зібраних фольклористами протягом останнього століття. Загальновідомі хрестоматійні зразки ми намагалися обминати, надаючи перевагу місцевим оригінальним творам. Зокрема, з великої спадщини відомого збирача Порфирія Демуцького взято лише кілька пісень.

Черкащина − Шевченків край − обіймає територію сучасної Черкаської області, до якої належать не лише прилеглі до батьківщини Шевченка райони Правобережжя, а й лівобережні − Золотоніський, Драбівський та Чорнобаївський. Отже, визначення краю є умовним, пристосованим до сучасного адміністративно-територіального поділу. Що ж до народної пісенної культури, то тут між районами Середньої Наддніпрянщини різниця невелика, тим більше в сучасну добу розвитку новітніх засобів зв’язку.

Continue reading “Пісні Черкащини: добірка Леопольда Ященка − 2004”

Posted in Новини Синтезатор НОТИ АУДІО ВИДАННЯ

Збірник пісень “КОЛЯДКИ ТА ЩЕДРІВКИ”

Колядки та щедрівки з репертуару етнографічного хору “Гомін” та Київського Кобзарського Цеху / Упорядники Леопольд Ященко та Катерина Міщенко. − К., 2005. − 186 с., нот. − pdf, midi(rar).

Ця книжка знадобиться усім, хто любить народну пісню і прагне долучитися до самобутнього українського звичаю – колядування та щедрування. Тут є пісні на всі смаки – від концертних обробок до простого народного викладу; від прадавніх коляд про створення світу до сучасних авторських пісень, які живуть поміж людьми. Окремо додані примовляння та побажання господарям, доречні і в хаті, і на сцені.

Збірник стане у пригоді фольклорним колективам, стихійним колядницьким гуртам, освітнім закладам і дитячим мистецьким студіям. Тож колядуймо разом – господарю, господині й господарській дитині; зігріймо піснями кожну оселю! Хай Світле Різдво і багатий Щедрий вечір завжди будуть з нами – рік од року, вік од віку!

Continue reading “Збірник пісень “КОЛЯДКИ ТА ЩЕДРІВКИ””

Posted in Новини НОТИ ВИДАННЯ

Збірник пісень “КРАСНА ВЕСНА, ТИХЕ ЛІТО”

Красна весна, тихе літо: Українські народні календарні пісні весняно-літньої пори з репертуару етнографічного хору “Гомін” та Київського Кобзарського Цеху / Упорядники Леопольд Ященко та Катерина Міщенко. − К., 2007. − 256 с., нот. − pdf.

Ця книжка знадобиться усім, хто любить народну пісню і українські традиції. Адже красна весна й тихе літо − це проводжання зими й закликання весни, розмаїтий Великдень і урочиста Трійця, вогняне купальське свято і щедрі обжинки… Усі ці свята успадковані нами з глибокої давнини.

Календарні пісні − мова традиційних свят. І нині у ваших руках невеличка добірка, “словничок” цієї мови, якою наші предки розмовляли з пробудженою землею, буйним зелом і щедрим урожаєм. Тут є пісні на всі смаки − від концертних обробок до стихійного розспіву і автентичного народного викладу; пісні обрядові, ліричні, побутові; “дорослі”, молодіжні й дитячі…

Збірник стане у пригоді фольклорним колективам, стихійним співочим гуртам, освітнім закладам, дитячим мистецьким студіям.

Posted in Новини НОТИ ВИДАННЯ

Народні пісні для дітей молодшого та середнього віку (Зошит 1) – добірка Леопольда Ященка

Леопольд ЯЩЕНКО

Робоча добірка дитячих пісень та ігор, переважно весняних.

Рукопис нот і текстів.

ЗМІСТ:

Continue reading “Народні пісні для дітей молодшого та середнього віку (Зошит 1) – добірка Леопольда Ященка”

Posted in Новини НОТИ ВИДАННЯ

Монографія “Українське народне багатоголосся” – Леопольд ЯЩЕНКО, 1962

Українське народне багатоголосся: Монографія / Леопольд Ященко. – Київ: Видавництво Академії наук Української РСР, 1962. – 236 с., нот. – pdf(OCR), djvu(rar). – Покажчик нотних прикладів: pdf. – Покажчик походження нотних прикладів: pdf.

Праця присвячена історії українського народного багатоголосся, теоретичному аналізу його структурних форм та виконавських принципів, питанням взаємозв’язків народного багатоголосся і професійного пісенно-хорового мистецтва.

Може служити посібником для викладачів та студентів середніх і вищих музичних навчальних закладів, а також для керівників самодіяльних та професійних хорових колективів, композиторів, музикознавців, фольклористів.

За OCR-версію дякуємо п.Анатолію Богороду!

Continue reading “Монографія “Українське народне багатоголосся” – Леопольд ЯЩЕНКО, 1962″

Posted in Новини НОТИ ВИДАННЯ СТАТТІ

Збірник “БУКОВИНСЬКІ НАРОДНІ ПІСНІ” – Леопольд ЯЩЕНКО, 1963

Буковинські народні пісні: Збірник / Упорядкування, вступна стаття та примітки: Леопольд Ященко. – Київ: Видавництво Академії наук Української РСР, 1963. – 680 с., нот. − pdf, djvu.

У цій книжці близько трьохсот мелодій і текстів пісень та коломийок, створених людьми протягом віків. У них – і незрівнянна краса природи Буковини, і відгомін історії цього багатостраждального краю, і закарбовані у піснях людські долі…

Більшу частину збірника становлять ліричні та жартівливі пісні, які український народ створював і створює завжди – від усієї щедрості свого таланту і любові до життя.

Posted in Новини НОТИ ВИДАННЯ

Збірник пісень “УКРАЇНСЬКІ НАРОДНІ РОМАНСИ” – Леопольд ЯЩЕНКО, 1961

Українські народні романси / Упорядкування, передмова та примітки: Леопольд Ященко. – Київ: Видавництво Академії наук Української РСР, 1961. – 412 с., нот. − pdf.

Ця книга ось уже півстоліття є джерелом репертуару для професійних співаків і композиторів, а також для аматорів і шанувальників народної пісні. Романс – унікальний і своєрідний жанр народної пісенної творчості – був і є немов би перехідним від традиційного побутового співу до камерного сценічного виконавства…

Збірник містить понад 200 пісень. У передмові подано розгорнену характеристику українського народного романсу.

За відцифрування книги дякуємо Тарасові ЯЩЕНКУ!

Posted in Новини НОТИ ВИДАННЯ

Збірник пісень “УКРАЇНСЬКЕ НАРОДНЕ БАГАТОГОЛОССЯ” – 1963

Українське народне багатоголосся: Збірник пісень / Упорядники: Зінаїда Василенко, Михайло Гордійчук, Анатолій Гуменюк, Олександр Правдюк, Леопольд Ященко. – Київ: Мистецтво, 1963. – 538 с., нот. − pdf(OCR), djvu(rar).

Без перебільшення епохальне видання, аналогів якому досьогодні немає.

У збірнику переважають записи 1952-60-х рр., зроблені співробітниками Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії АН УРСР за допомогою першої на той час пересувної лабораторії, обладнаної звукозаписувальною апаратурою.

Книга має докладні примітки про походження пісень.

За OCR-версію дякуємо п.Анатолію Богороду!

Continue reading “Збірник пісень “УКРАЇНСЬКЕ НАРОДНЕ БАГАТОГОЛОССЯ” – 1963″

Posted in Новини НОТИ ВИДАННЯ СТАТТІ

З журналу “Народна творчість та етнографія” – Леопольд ЯЩЕНКО

Тут публікуємо окремі статті та добірки пісень з відомого академічного журналу Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії АН УРСР.

  1. Леопольд Ященко. Основні структурно-стилістичні типи українського народного багатоголосся // Журн. Народна творчість та етнографія. − Київ, 1958. − №2. − С.109-124. – PDF.
  2. Багатоголосні українські народні пісні. Упорядкування та примітки Леопольда Ященка. На допомогу художній самодіяльності: добірка пісень // Журн. Народна творчість та етнографія. − Київ, 1959. − №3. − С.117-121. – PDF.
     Вступ
     Ой з-за гори вітер віє
     Ой три літа, три неділі
     Та повій, вітре, та повій, буйний
     Місяцю-королю
     Є в селі одна дівчина
  3. Леопольд Ященко, Михайло Гуць. Фольклорна експедиція на Станіславщину та Буковину // Журн. Народна творчість та етнографія. − Київ, 1960. − №1. − С.149-150. – PDF.
  4. Леопольд Ященко. Про деякі особливості розвитку сучасного пісенного фольклору України // Журн. Народна творчість та етнографія. − Київ, 1960. − №3. − С.29-34. – PDF.
  5. Багатоголосні народні пісні. Записи, розшифровка та вступна замітка Леопольда Ященка. На допомогу художній самодіяльності: добірка пісень // Журн. Народна творчість та етнографія. − Київ, 1962. − №3. − С.125-130. – PDF − 2,1 Mb.
     Вступ
     Ой у полі грушечка
     Гей, по синьому морю
     Як ішов я від своєй дівчини
     Закувала зозуленька на стодолі на розі
     Ой якби я, молодая
     Ой чиє то сіно
     Ой гуляв донець
     Коло річки, коло броду
  6. Леопольд Ященко. Традиції і новаторство в музичному фольклорі // Журн. Народна творчість та етнографія. − Київ, 1963. − №3. − С.18-26. – PDF.

 

Posted in Синтезатор Новини ПІСНІ НОТИ АУДІО

А ВЖЕ ВЕСНА, А ВЖЕ КРАСНА ТА Й ТРИ ВІТРИ НАМ ПРИНЕСЛА (веснянка)

Кіровоградська обл., Ульяновський р-н. Записав Володимир Яремчук.

Комп’ютерне відтворення нот (PDF, mp3):

А вже весна, а вже красна
Та й три вітри нам принесла.

Один з дощем, другий з зелом,
А третій з сонцем і теплом!

Що сонечко пригріває,
А зимоньки убуває.

Що зимоньки убуває,
А весноньки прибуває!

Розіграно на бандурці – мамаївській кобзі »