НАСТРІЙ: Стримані

Posted in Синтезатор Новини НОТИ АУДІО ВИДАННЯ

Збірник пісень “КОЛЯДКИ ТА ЩЕДРІВКИ”

Колядки та щедрівки з репертуару етнографічного хору “Гомін” та Київського Кобзарського Цеху / Упорядники Леопольд Ященко та Катерина Міщенко. − К., 2005. − 186 с., нот. − pdf, midi(zip).

Ця книжка знадобиться усім, хто любить народну пісню і прагне долучитися до самобутнього українського звичаю – колядування та щедрування. Тут є пісні на всі смаки – від концертних обробок до простого народного викладу; від прадавніх коляд про створення світу до сучасних авторських пісень, які живуть поміж людьми. Окремо додані примовляння та побажання господарям, доречні і в хаті, і на сцені.

Збірник стане у пригоді фольклорним колективам, стихійним колядницьким гуртам, освітнім закладам і дитячим мистецьким студіям. Тож колядуймо разом – господарю, господині й господарській дитині; зігріймо піснями кожну оселю! Хай Світле Різдво і багатий Щедрий вечір завжди будуть з нами – рік од року, вік од віку!

Continue reading “Збірник пісень “КОЛЯДКИ ТА ЩЕДРІВКИ””

Posted in Живий звук Новини Альбоми АУДІО

Аудіоальбом “Українські романси” – Надія ЗЯБЛЮК, 2014

Друга добірка пісень у виконанні Надії Зяблюк – українські романси 18-20-го століть, народні й авторські. Написані у різний час, більш відомі й маловідомі, ці твори однак посідають гідне місце у пісенній скарбниці України.

Народний романс – улюблений жанр пані Надії. Від початку 2000-х років відбулося кілька її авторських концертів у Києві. Багато учасників і шанувальників хору “Гомін” пам’ятають ініційований нею навесні 2002 року вечір українського романсу, який зібрав під дахом столичного Будинку вчених багатьох яскравих виконавців. І новий диск є ексклюзивною публікацією романсів з її власного репертуару.

Декілька пісень з певними змінами повторено з першого диска – “Родимий край” (2004). Докладніше про українські народні романси можна прочитати в передмові до збірника, впорядкованого Леопольдом Ященком. А тим часом запрошуємо послухати аудіоальбом, опублікований автором для вільного некомерційного використання.

Continue reading “Аудіоальбом “Українські романси” – Надія ЗЯБЛЮК, 2014”

Posted in Живий звук Новини Альбоми АУДІО

Аудіоальбом “Родимий край” – Надія ЗЯБЛЮК, 2004

Сьогодні ми раді поділитися з Вами чудовим дарунком нашої солістки, знаного етнографа, Заслуженого працівника культури України, дуже яскравої й цікавої людини – пані Надії ЗЯБЛЮК.

Народилася пані Надія в с.Ходовичі, що біля міста Стрия, на Львівщині. Закінчила Львівський політехнічний інститут і Київський інститут театрального мистецтва ім.І.К.Карпенка-Карого, школу співу видатного педагога Дарії Бандрівської – небоги славетної Соломії Крушельницької. Понад тридцять років працювала в Національному музеї народної архітектури та побуту України на посаді старшого наукового співробітника.

Досліджуючи українську традиційну культуру – не лише за обов’язком, а й за покликом серця – Надія Степанівна знаходить час і можливість порадувати слухачів вишуканими зразками українських пісень та романсів, підібраних з великою любов’ю й тонким смаком – і виконаних на якнайвищому рівні.

Аудіоальбом “Родимий край” пані Надія присвятила пам’яті свого батька – Степана Вайди. Авторка люб’язно надала це видання сайтові хору “Гомін” з метою вільного розповсюдження для некомерційних потреб.

Continue reading “Аудіоальбом “Родимий край” – Надія ЗЯБЛЮК, 2004″

Posted in Новини НОТИ ВИДАННЯ

Монографія “Українське народне багатоголосся” – Леопольд ЯЩЕНКО, 1962

Українське народне багатоголосся: Монографія / Леопольд Ященко. – Київ: Видавництво Академії наук Української РСР, 1962. – 236 с., нот. – pdf(OCR), djvu. – Покажчик нотних прикладів: pdf. – Покажчик походження нотних прикладів: pdf.

Праця присвячена історії українського народного багатоголосся, теоретичному аналізу його структурних форм та виконавських принципів, питанням взаємозв’язків народного багатоголосся і професійного пісенно-хорового мистецтва.

Може служити посібником для викладачів та студентів середніх і вищих музичних навчальних закладів, а також для керівників самодіяльних та професійних хорових колективів, композиторів, музикознавців, фольклористів.

За OCR-версію дякуємо п.Анатолію Богороду!

Continue reading “Монографія “Українське народне багатоголосся” – Леопольд ЯЩЕНКО, 1962″

Posted in Новини НОТИ ВИДАННЯ СТАТТІ

Збірник “БУКОВИНСЬКІ НАРОДНІ ПІСНІ” – Леопольд ЯЩЕНКО, 1963

Буковинські народні пісні: Збірник / Упорядкування, вступна стаття та примітки: Леопольд Ященко. – Київ: Видавництво Академії наук Української РСР, 1963. – 680 с., нот. − pdf, djvu.

У цій книжці близько трьохсот мелодій і текстів пісень та коломийок, створених людьми протягом віків. У них – і незрівнянна краса природи Буковини, і відгомін історії цього багатостраждального краю, і закарбовані у піснях людські долі…

Більшу частину збірника становлять ліричні та жартівливі пісні, які український народ створював і створює завжди – від усієї щедрості свого таланту і любові до життя.

Posted in Новини НОТИ ВИДАННЯ

Збірник пісень “УКРАЇНСЬКІ НАРОДНІ РОМАНСИ” – Леопольд ЯЩЕНКО, 1961

Українські народні романси / Упорядкування, передмова та примітки: Леопольд Ященко. – Київ: Видавництво Академії наук Української РСР, 1961. – 412 с., нот. − pdf.

Ця книга ось уже півстоліття є джерелом репертуару для професійних співаків і композиторів, а також для аматорів і шанувальників народної пісні. Романс – унікальний і своєрідний жанр народної пісенної творчості – був і є немов би перехідним від традиційного побутового співу до камерного сценічного виконавства…

Збірник містить понад 200 пісень. У передмові подано розгорнену характеристику українського народного романсу.

За відцифрування книги дякуємо Тарасові ЯЩЕНКУ!

Posted in Новини НОТИ ВИДАННЯ

Збірник пісень “УКРАЇНСЬКЕ НАРОДНЕ БАГАТОГОЛОССЯ” – 1963

Українське народне багатоголосся: Збірник пісень / Упорядники: Зінаїда Василенко, Михайло Гордійчук, Анатолій Гуменюк, Олександр Правдюк, Леопольд Ященко. – Київ: Мистецтво, 1963. – 538 с., нот. − pdf(OCR).

Без перебільшення епохальне видання, аналогів якому досьогодні немає.

У збірнику переважають записи 1952-60-х рр., зроблені співробітниками Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії АН УРСР за допомогою першої на той час пересувної лабораторії, обладнаної звукозаписувальною апаратурою.

Книга має докладні примітки про походження пісень.

За OCR-версію дякуємо п.Анатолію Богороду!

Continue reading “Збірник пісень “УКРАЇНСЬКЕ НАРОДНЕ БАГАТОГОЛОССЯ” – 1963″

Posted in Живий звук Синтезатор Новини ПІСНІ НОТИ АУДІО ВІДЕО

А ЩЕ СОНЦЕ НЕ ЗАХОДИЛО (лірична)

Черкаська обл., Жашківський р-н, с.Охматів. Записав Порфирій Демуцький. Редакція Леопольда Ященка.

“Гомін” на обжинках у Національному музеї народної архітектури та побуту України – 25.07.1992; заспівує Леопольд Ященко, виводить Надія Таперик:


Дивитися на YouTube »

Комп’ютерне відтворення нот (PDF, mp3):

А ще сонце не заходило,
А зробилась темнота.

А зробилась темнота…
А нещаслива та дівчина,
Котра любить козака.

Continue reading “А ЩЕ СОНЦЕ НЕ ЗАХОДИЛО (лірична)”

Posted in Живий звук Новини Синтезатор ПІСНІ НОТИ АУДІО

БОЖЕ, ВИСЛУХАЙ БЛАГАННЯ

Галичина. Редакція хору “Гомін”.

Етнографічний хор “ГОМІН” (mp3):

Комп’ютерне відтворення нот (PDF, mp3):

Боже, вислухай благання!
Нищить недоля наш край.
В єдності сила народу,
Боже, нам єдність подай!

Боже, здійми з нас кайдани,
Не дай загинуть в ярмі,
Волю пошли Україні,
Щастя і долю дай їй!
 

Posted in Синтезатор Новини ПІСНІ НОТИ АУДІО

В ГОРАХ ГРІМ ГУДЕ (історична)

Слова і музика Осипа Маковея.

Комп’ютерне відтворення нот (PDF, mp3):

В горах грім гуде, хоч зима паде –
Ниви зорали гармати…
Стогне земля – гори й поля,
Тужать зранені Карпати.

Лютий кат прийшов проливати кров,
Хоче нас взяти в неволю.
Ще й море сліз в наш край приніс,
Злидні і смерть, і недолю.

Continue reading “В ГОРАХ ГРІМ ГУДЕ (історична)”